KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16642003
nr 1664 2003
Kaarlo Vuori
(1863-1914), Finland
Oljemålning, Vågor. Signerad. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 46x68 cm
Kaarlo Vuori, finländsk målare född 1863, död 1914.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2024
kl 20:41:00
22/11 12:44:57